14 C
Prague
Pondělí, 5 června, 2023

/

Tento trik, jak snadno oloupat větší množství česneku, oceníte

Existuje mnoho tajných triků, které se dají najít na internetu, pokud jde o loupání česneku.

Pravda, lp 12.11.2020 09:00 česnek, antioxidant, antibiotikumFoto: Shutterstock
Jak si poradit s větším množstvím česneku?
Jistě, pokud jde o jeden či dva stroužky, starosti si většinou neděláme a oloupeme ho tak, jak jsme zvyklí. Co ale v případě, že máme před sebou celou hromádku česneku?

Šup s ním do mikrovlnky
Pomoc je snadná a velmi účinná! Použijte mikrovlnku. Pokud jde o bělení česneku, nemá konkurenci. Jak na to? Česnek vložte na 20 vteřin do mikrovlnné trouby, následně se slupka od česneku oddělí téměř sama. Česnek v mikrovlnce ztrácí i jistou dávku své ostrosti, což je dobrou zprávou pro ty, kteří ocení jeho jemnější chuť.

Odstraňte česnekový zápach
Vůně zda zápach česneku se na pokožce drží poměrně dlouho, mýdlo nepomáhá. Zde je tip, jak se zápachu zbavit o něco rychleji. Stačí, když si dopřejete peeling solí smíchanou s citronovou šťávou. Dalším tipem je i krátký koupel rukou v octové vodě.

Zrnko kávy i hořká čokoláda
Výrazné a typické silice česneku při trávení přecházejí do krevního oběhu a tak se následně vylučují i ​​potními žlázami. Cítit ho tak nejen z dechu, ale také z pokožky. Jak jeho aroma, šířící se od nás směrem do světa, zmírnit? Například zrnkem kávy, které si vložíte do úst a jemně ho žvýkat, pomoci může i presso káva, kterou vypijete. Podobný účinek má i kousek kvalitní hořké čokolády, který si vložíte do úst. A ještě jeden tip – pomůže i petrželka, kterou si dopřejte po česneku v přiměřeném množství.