3.8 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023

/

Rychlý ranní úklid? Těchto tipů se držte

Je skvělé vrátit se z práce do uklizeného bytu, co říkáte? Jak to ale ráno stihnout?

Ještě stihnete ráno i uklidit …
Postel hned po probuzení
Postl postel se může stát vaší nejjednodušší úkolem – hned poté, co vyskočíte z postele, ji i ustelte. Tento postup vyžaduje rutinu. Takže, pokud si zvykneme ustlat postel pokaždé, když vstaneme, v určitém okamžiku to už nevnímáme jako roli. Možná to už máte takto zautomatizované dávno … O to lépe! Pro ty, kteří to nedělají – uvidíte, že když přijdete večer domů nebo vstoupíte do ložnice během dne, když máte home office, ustlaná postel na první pohled znamená větší pořádek v ložnici. A to vás hned uklidní …

Nastavte budík o 10 minut dříve
Když si člověk zvykne, ani si to už nevšimne. Ale pokud jde o úklid, 10 minut dokáže hotové zázraky. Krátký čas můžete využít k otření kuchyňské linky i stolu, za kterým snídáte … Nebo se zaměřte na ložnici a kromě postele ukliďte i kolem ní – zvlášť „nebezpečné“ jsou pro pořádek v ložnici věci rozházené kolem postele – kusy oblečení. Pokud vše hodíte do koše na prádlo či přímo do pračky, nepořádek se najednou nezdá být tak velký, co říkáte? I chodbě by 10 minut ráno prospělo – rozházené boty vložte do botníku, věšák na kabáty Oprostěte a zbytečné kousky odložte do šatníku. Ani tolik kabelek nemusíte mít na chodbě rozvěšenými kádě-tudy, šup s nimi mimo dohled.

Pravidlo pro kuchyň
„Malé“ pravidlo pro kuchyň zajistí, že ji budete mít vždy uklizenou – alespoň do takové míry, že vám nebude překážet pohled na ni, když přijdete unavená z práce. Po snídani pravděpodobně vložíte všechno jídlo, které patří do chladničky, zpět, jinak se poškodí. Ale takto zautomatizované můžete mít i jiné činnosti v kuchyni – špinavé nádobí okamžitě vložte do myčky nebo jej omyjte. Kuchyňskou linku omyjte, stejně i sporák, pokud jste ho použili. Ze stolu odkliďte věci, které jste při snídani použili – například košík na chléb či misku s ovocem.