14 C
Prague
Pondělí, 5 června, 2023

/

Úklid (ne) může být slast! Co nás baví nejvíce a co zase nesnášíme?

I vzhledem k faktu, že mnozí z nás už několik měsíců tráví velkou část svého pracovního času doma, je na místě, aby prostředí kolem nás bylo čisté a útulné. S blížícími se Vánocemi se také zintenzivní úklidové aktivity v Slovenské domácnostech.

Pravda, lp 12.11.2020 11:00 úklid, žena, jarní únava, únava, vysávačFoto: Shutterstock
Vyčerpávající? Možná, ale také výsostně uspokojivé může být úklid.
Ačkoli ne slovenský, ale britští obyvatelé se nedávno staly objektem jednoho průzkumu, v jehož centru pozornosti bylo právě úklid. Na přetřes přišly témata jako oblíbená úklidová činnost, či naopak neoblíbená a nejméně vyhledávaná aktivita. A také jejich porovnávání s jinými aktivitami. A co tedy vyplynulo z průzkumu na vzorku 3243 návštěvníků portálu HeatingForce.co.uk, který za anketou stál?

ČTĚTE VÍCE
Co se stane s vaším tělem, když přestanete cvičit? Odbornice varuje, pozor na …
Co se stane s vaším tělem, když přestanete cvičit? Odbornice varuje, pozor na …
Co byste měli vědět o čištění pleti? Na tomto se shodly světoví odborníci
Co byste měli vědět o čištění pleti? Na tomto se shodly světoví odborníci
Googlu vládne průjem a úzkost! Víte, jaké nemoci hledají online Slováci?
Googlu vládne průjem a úzkost! Víte, jaké nemoci hledají online Slováci?
Největší pocit uspokojení zažívají Britové při ustlaná postele ráno po probuzení. Až 89 procent dotázaných označilo tuto činnost za vysoce uspokojující, přičemž hned za ní následovala další aktivita spojená právě s postelí. Konkrétně výměna použitých ložního povlečení za nové. Taková aktivita přinesla uspokojení až 74 procentům dotázaných.

Za „postelovými aktivitami“ následovalo všeobecné úklid (71%), mytí podlahy a nábytku (70%) a praní (68%). V těsném závěsu za praním a mytím skončilo také mytí auta, které přináší uspokojení 67 procentům dotázaných. Kolik z nich tvořili muži, nicméně průzkum neudává.

Samozřejmě, některé aktivity spojené s úklidem nám dělají více vrásek na obličeji než radosti. A vůbec nejméně populárním se stalo čištění toalety. Až 61 procent dotázaných považuje tuto činnost za příšernou a nedělá ji rádo. Paradoxně, druhou nejméně oblíbenou aktivitou spojenou s úklidem je vynášení odpadků a za ním následuje vysávání.

Snad nejpřekvapivější zjištění však vyplynulo z odpovědí na otázku, pro kolika dotazovaných je pocit spokojenosti z dobře uklizeného bytu lepší než sex. Až 59 procent odpovědí znělo, že větší uspokojení přináší úklid. A jak jste na tom vy?