14 C
Prague
Pondělí, 5 června, 2023

/

Podle čeho vybírat rostliny do zimní zahrady?

Zimní zahrada může být příjemným místem relaxu, nechte si záležet na výběru rostlin.

Pravda.sk, pf 30.10.2014 13:00 zimní záhradaFoto: Shutterstock
V zimní zahradě najdete příjemný relax.
Při výběru rostlin do zimní zahrady byste se neměli řídit pouze tím, co se vám líbí. Rostliny by měly být uzpůsobeny na přežití v zimní zahradě. Podle stupně vytápění zimní zahrady jejich můžeme rozdělit na chladné, mírně teplé a vytápěné.

Podle toho, jak je zimní zahrada vytápěna, si třeba promyslet i výběr vhodných rostlin. Rozdíly jsou totiž výrazné. Pozor! Ani chladná zimní zahrada neznamená, že v ní bude mrznout, musí v ní být teplota nad bod mrazu. Mírně vytápěna zahrada znamená, že teplota v ní nepřesáhne 10 stupňů Celsia. A ve vytápěné se teplota pohybuje kolem 18 stupňů Celsia. Rostliny hledejte a vybírejte podle toho, jaký typ zimní zahrady máte.

Pokud máte chladnou zimní zahradu, můžete sáhnout i po rostlinách ze Středomoří, jako oleandr a olivovník. V zimě nemají rádi příliš velké teplo. V mírně vyhřívané zimní zahradě se bude dařit většímu množství rostlin, můžete vybírat rostliny z oblasti Středomoří i subtropických oblastí, jako například palmy. V teplé zimní zahradě se daří tropickým rostlinám, jako je výrazná bugenvilea. Před koupí se v květinářství vždy informujte, jaké teploty té či oné rostlině svědčí.