7 C
Prague
Úterý, 21 března, 2023

/

Méně je více! Skandinávská pečeť v interiéru, inspirujte se

Skandinávský styl je jednoduchý, vzdušný a propojuje člověka s přírodou.

Pravda 28.10.2020 09:00
Není se čemu divit, že si v slovenská domácnostech získává stále více příznivců. Minimalistický nábytek a bílá barva tímto interiérem dominuje, ale díky použití přírodních dekorací a detailů nepůsobí vůbec chladně.

Jedoduchá a taková příjemná – kombinaci a bílé …
Jedoduchá a taková příjemná – kombinaci a bílé a hnědé, westwingnow.sk.
Pravdou je, že skandinávský styl je skutečně specifický svou jednoduchostí a lehkostí, která může na první pohled působit chladně a cize. Osobnost severskému designu vdechnou až drobné detaily, které z něj vytvoří útulné místo, kde budete rádi trávit svůj volný čas. Inspiraci hledají severské národy především v přírodě, a proto hraje dřevo, kůže, kámen či vlna důležitou roli. Oblíbenými dekoracemi jsou například umělé kožešiny či dřevěné odkládací stolky.

Zleva nahoře: 1: Křeslo, Bonami.sk, 2: Lampa, …
Zleva nahoře: 1: Křeslo, Bonami.sk, 2: Lampa, Bonami.sk, 3: konferenční stolek, ASKO, 4: Křeslo, WestwingNow.sk
Seveřané jsou příznivci praktičnosti, a proto v jejich domovech nenajdete vystavené sklo či porcelán ve vitríně, zdobené lustry nebo jiné složité detaily. V rámci tohoto stylu zkrátka platí, že méně je více.

Sedačka v neutrálním barevném tónu, ASKO.
Sedačka v neutrálním barevném tónu, ASKO.
Skandinávské pokoje jsou plné bílé barvy, světlých odstínů, a to především proto, že prostor opticky zvětšují a prosvětlují. Tato barva je většinou použita na nábytku, díky čemuž se k němu skvěle hodí téměř všechny odstíny dekorací a dalších doplňků. Nejčastěji bývá doplněna stěnami v bílé barvě, nebo v jemných odstínech béžové, šedé či mentolové.

Zleva nahoře: 1: konferenční stolek, ASKO 2: …
Zleva nahoře: 1: konferenční stolek, ASKO 2: stolička, Westwingnow.sk 3: konferenční stolek, ASKO 4: konferenční stolek, Ikea
Otevřený a vzdušný interiér podpoří vhodně zvolené osvětlení, které se nachází také uvnitř skříní, regálů a knihoven, což z praktických důvodů ocení každá domácnost. Velká pozornost je také věnována stolem a židlím, kde často kombinují dřevěné prvky s bílou barvou. Výraznější barvy, vzory nebo například použití industriálních motivů si pak můžete dovolit právě v doplňcích, které podtrhnou krásu a čistotu interiéru.