14 C
Prague
Pondělí, 5 června, 2023

/

Sváteční prostírání! Když mu dominuje červená, je to vánoční nádhera

Vánoce jsou ideální příležitostí, která nabízí řadu možností, co se prostírání týká.

Pravda 08.12.2020 11:00
Pokud patříte k ženám, které si na svátečním stole nechávají zvlášť záležet, máme pro vás několik inspirací, při kterých hraje první housle vánoční červená.

Vánoční prostírání v tónech tradiční …
Vánoční prostírání v tónech tradiční sváteční barvy podle WestwingNow.sk.
K vánoční tabuli se váže mnoho vánočních zvyků – schované rybí šupiny pod ubrusem slibují bohatství a omotané nohy stolu řetězem mají zaručit soudržnost rodiny. Nesmíme však zapomenout ani na tradiční pokrmy a samotné zdobení sváteční tabule, které navodí příjemnou atmosféru.

Svátečně prostřený stůl v tónech výrazné …
Svátečně prostřený stůl v tónech výrazné červené v kominácii s bílou. Inspirace podle Asko.
Jídelní stůl by měl být dostatečně velký, aby se za ním každý cítil příjemně. Dnes už můžete vybírat mezi stoly s nastavitelnou výškou i délkou, které si přizpůsobíte podle aktuálních potřeb – Vánoce a setkání s rodinou jsou právě takovou příležitostí. Při výběru stolu dbejte i na to, aby měl každý dostatek prostoru, což je přibližně 40 × 60 cm.

Svátečně prostřený stůl v tónech červené, …
Svátečně prostřený stůl v tónech červené, nechybí ani zelená a zlatá. Inspirace podle Debenhams.com (via PR Shots)
Základem vaší výzdoby mohou být přírodní tóny hnědé, v kombinaci s červenou – tato kombinace je typická pro venkovské Vánoce. Kdo miluje svátky plné žáru, ten může červenou kombinovat klasicky – se zlatou. Červeno-bílo-zelená je troj-kombinace, která svátečnímu stolu dodá vše, co od vánočních dekorací očekáváte.