2.9 C
Prague
Pondělí, 17 ledna, 2022

/

Když byla v Indii, koronavirus donutil Viktorii vrátit se domů …

Viktória Fričová (27) pochází ze Žiar nad Hronom, ale poslední roky žije v zahraničí.
Když měla 22 let, odešla studovat do Pekingu. Zůstala tam pět let. Učila se čínštinu, pracovala v marketingu, obchodu, psala a vyučovala angličtinu. V lednu si sbalila věci rozhodnuta, že se s přítelem přestěhují do Jižní Ameriky.

Za svým snem
Ještě před odletem na jiný kontinent chtěla procestovat Asii. První dva týdny strávila s přítelem, který sice zůstal pracovat v Pekingu, ale kvůli oslavám Čínského nového roku měl volno. „On do Indie jít nechtěl, protože tam už byl několikrát, proto jsme se rozhodli pro Bangladéš. Plánovali jsme, že tam spolu dva týdny pojedeme, pak sama zůstanu ještě další dva týdny a odtud poletím do Indie. „

Bangladéš byl pro Viktorii obrovský kulturní šok. Kultura a společnost jsou v této muslimské zemi zcela rozdílné od té naší. V hlavním městě potkáte moderně oblečené ženy, zatímco v menších městech ženu na ulici pomalu neuvidíte. Trčí celý den doma. Vaří a starají se o domácnost.

Kde máte manžela?
Bangladéš je chudá lidnatá země. Zahraniční turisté jakoby se tam báli vkročit. „Za více než měsíc jsem tam setkala asi pět cizinců, kteří byli také překvapeni, že vidí familiární tvář.“ Místní lidé jsou nadšení, když vidí nějakého cizince. „Všichni se chtějí s vámi vyfotit a skamarádit. , Zhoršilo‘ se to, když jsem na cestách zůstala sama. Domorodci nevěděli pochopit, jak může žena cestovat bez průvodce. Ptali se mě na manžela. „Viktorie naštěstí nosí na zadní straně obalu telefonu jejich společnou fotku. Tehdy se jí stala záchranou. „Aha, tady je můj manžel, musel zůstat pracovat v Číně, nemohl se mnou cestovat,“ hájila se před zvědavci.