2.9 C
Prague
Pondělí, 17 ledna, 2022

/

Byt nebo dům – to si musí zvážit každý sám a rozhodnout se

Mladá, tříčlenná rodina bydlí v Jaslovských Bohunicích v bytě s výměrou 50m2 a to je také důvod, proč chtějí změnu. I když v minulosti žili několik generací iv menším prostoru, jim to už nestačí. Chtěli by něco větší.

Jejich malá dcerka bude o chvíli potřebovat svůj vlastní pokoj. Zvažují koupit byt nebo raději dům v okolí Trnavy, s dobrým přístupem
do Bratislavy, blízko dálnice. Renáta pracuje v hlavním městě
a po rodičovské dovolené bude muset denně docházet. Stačí jim čtyřpokojový dům, alespoň s 5-arů pozemku a ideálně novostavba nebo již po rekonstrukci, aby se mohli hned nastěhovat. Rozpočet mají 160 tisíc EUR.

Hledání nového bydlení zůstalo na Renatka a manžel se zatím stará doma o dcerku. Spolu s Vladem Voštinár se vydali nejdříve
do novostavby v Jaslovských Bohunicích s malým pozemkem, takže by byl jen náhradou za byt. V Bučany zase navštívili zrekonstruovaný straší dům, jehož plusem byla velká zahrada se sadem.

Z domů nejvíce zaujal vzorový bungalov v Križovanech
nad Dudváhom, který může být po dokončení oázou pro celou rodinu a vhodným sídlem do budoucnosti. Nevýhodou je, že domky se teprve začnou stavět, a tak by si museli počkat.

Bonusová nabídka – čtyřpokojový podkrovní byt s lodžií ve starém centru Trnavy tentokrát zamíchá karty. Podle odborníka na bydlení, Martina CAPA, je to prémiová lokalita, v nadstandardním provedení, ale je to městský typ bydlení. Tam netřeba hledat místo na výběh pro děti a odpočinek na vlastním dvorku. No nabídka je to zajímavá.

Paní Renatka má již na závěr dvou favority – novostavbu a byt v Trnavě. Ani se jí nezdálo, že přímo v centru může být takový krásný byt. Na dům třeba čekat a na byt v Trnavě ne. Ona by nečekala a brala by byt, ale musí jít domů a promluvit se s manželem. Zváží všechny plusy a minusy a rozhodnou se spolu. Vlado jim přeje, aby se rozhodli rychle a dobře.

Nemovitosti jsou skutečně o kompromisech. I v této části Nového bydlení uvidíte, že ne vždy vámi vysněná lokalita na život, musí být vždy ta nejlepší. Nebojte se a oběhněte několik nabídky, které jsme i my našli na portálu Nehnutelnosti.sk nebo si zapněte Nové bydlení v neděli na Jezerský a my vás budeme inspirovat.