2.9 C
Prague
Pondělí, 17 ledna, 2022

/

7 špičkových vysokoškolských kampusů ze světa

S rozběhem nového akademického roku se postupně plní internáty v různých částech světa. Zatímco některé nabídnou studentům pouze ubytování v základním standardu, jiné jsou zárukou maximálního pohodlí a otevřených možností pro studium, společenské vyžití i odpočinek. Ubytování v některém ze 7 kampusu, které patří mezi nejlepší na světě, by zřejmě ocenili i naši studenti.

  1. Tietgenkollegiet (Kodaň, Dánsko)

V Kodani najdeme špičkových kolejí hned několik. Titulem „Nejlepší internát světa“ se však může pochlubit pouze Tietgenkollegiet. 7-patrový komplex se kromě nadstandardního zařízení pokojů vyznačuje kruhovým tvarem, uprostřed kterého je externí společenská zóna nabízející prostor ke studiu i volnočasové aktivity. Před internátem se nachází vodní kanál se sítí cyklostezek, což ještě více zvyšuje atraktivitu okolního prostředí.

  1. Kampus Univerzity v Kapském Městě (Kapské Město, JAR)

Do pořadí nejlepších kolejí světa už pár let přemlouvá síť kampusu patřících pod správu Univerzity v Kapském městě. Tu tvoří 4 komplexy určené pro studenty vybraných fakult. Každý nabízí nadstandardní ubytování s řadou sportovních, kulturních a vědeckých možností. Za pozornost stojí i samotné sídlo univerzity v areálu s několika historickými budovami situovanými přímo pod mohutnými skalními masivy.

  1. Hlavní kampus Univerzity Otago (Dunedin, Nový Zéland)

I slavná novozélandská univerzita disponuje sítí tvořenou několika kampus. Hlavní z nich nabízí ubytování například pro studenty medicíny, ekonomie či humanitních věd. Ti se mohou těšit na areál plný zeleně s výměrou několika desítek tisíc akrů, který lemuje řeka pečující o zdravé a estetické prostředí celého komplexu.

  1. Flagler College Campus (St. Augustine, Florida, USA)

Atraktivní internáty nabízející nadstandardní ubytování se vším, co k tomu patří, má i USA. Podle některých je nejkrásnějším z nich právě kampus ve floridském městě St. Augustine. Komplex vypadá jako honosný palác s nádherným exteriérem, za jaký by se určitě nestyděli ani slavné evropské zámky.

  1. Kampus Univerzity Royal Roads (Victoria, British Columbia, Kanada)

Atraktivní internáty připomínající zámecké areály má i Kanada. Jeden z nich sídlí v katastru města Victoria. Součástí areálu s historickým sídlem univerzity zasazeným do velkého parku je v tomto případě i skutečný zámek. Díky výměře parku v něm bylo možné zřídit hned několik ubytovacích objektů s hřišti, knihovnami i klubovými prostory.

  1. Kampus Hongkongské univerzity vědy a techniky (Hongkong)

Internáty v Hongkongu jsou z trochu jiného soudku. Na rozdíl od historických areálů uprostřed přírody nabízejí spíše moderní velkoměstské komplexy. Jinak to není ani v případě kampusu patřícího Hongkongské univerzitě vědy a techniky. Ta studentům nabízí špičkově vybavené pokoje a studijní prostory plné nových technologií. Čas strávený při studiu jim zpříjemní výhled na nedaleký záliv.

  1. Kampus Havajské univerzity (Manoa-Honolulu, Havaj, USA)

Studium na Havaji by mělo být garancí aktivního vyplňování volného času. V případě těch, kteří studují na Havajské univerzitě, to platí dvojnásob. Využívat totiž mohou prostředí se zahradami, sportovišti a bazény. V interních prostorech se zas dají využívat knihovny a hudební klub. Nechybí přístup na nedaleké pláže a vycházkové trasy do divoké havajské přírody.

Studium a studentské ubytování, o jakém můžeme u nás pouze snít. A to nejen v sedmičce těchto kampusu. Inspirativních univerzitních areálů, ze kterých si můžeme brát příklad, je ve světě podstatně více. Některé dokonce najdeme i ve vybraných lokalitách střední nebo východní Evropy.